Studia podyplomowe w zarządzaniu – tylko MBA

Istnieje wiele rodzajów studiów podyplomowych dla menedżerów, lecz tylko jedne oferują swoim absolwentom unikalny tytuł Master of Business Administration. MBA to prestiżowe studia, których ukończenie idzie zwykle w parze ze znaczącym awansem. Co jeszcze wyróżnia je spośród innych kierunków związanych z zarządzaniem?

Studia z tradycjami

W Polsce istnieje wiele uczelni, w których kształciły się całe pokolenia naszych rodaków, lecz żadna z nich nie może się poszczycić ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w edukowaniu przyszłych menedżerów. Nie mówiąc już o tym, że wciąż brakuje szkoły, której renoma przekraczałaby granice kontynentu i do której zjeżdżaliby przedstawiciele firm z całego świata, upatrując w jej programie szansy na osiągnięcie imponujących sukcesów zawodowych. To wszystko sprawia, że studia zakończone przyznaniem tytułu Master of Business Administration wyraźnie wyróżniają się na tle oferty rodzimych uczelni.

Tradycją jest też praktyczny charakter zajęć prowadzonych w ramach MBA. Studenci, wśród których znajdują się wyłącznie biznesmeni z wieloletnim doświadczeniem, uczą się zagadnień z obszaru księgowości, finansów oraz zarządzania firmą i zasobami ludzkimi. Poznają też sprawdzone metody realizowania działań marketingowych i tajniki nowoczesnych systemów informacji. Dopełnienie wyżej wspomnianych zagadnień stanowią najświeższe wiadomości z zakresu prawa.

Co dają studia MBA?

Absolwenci mogący posługiwać się prestiżowym tytułem Master of Business Administration zyskują praktyczną wiedzę, która sprawia, że mogą z większą odwagą podejmować decyzje biznesowe oraz stawiać trafne diagnozy, inaugurujące dynamiczny rozwój firm.

Ze względu na to, że wszystkie zajęcia prowadzą przedsiębiorcy z całego świata, studia te stają się świetną okazją do nawiązania kontaktów, które mogą z czasem poskutkować owocną współpracą biznesową lub pozyskaniem nowych zleceń.

Z punktu widzenia absolwentów studiów MBA najbardziej pozytywnym rezultatem uzyskania dyplomu jest jednak zwiększenie wynagrodzenia oraz polepszenie ogólnych warunków pracy. Właściciele firm wiedzą, jak trudno pozyskać specjalistę z tytułem Master of Business Administration, więc są w stanie zrobić wiele, by zatrzymać go w swoim przedsiębiorstwie. To przekłada się na propozycje znaczących podwyżek oraz wytyczenie atrakcyjnej ścieżki awansu.

Przewaga studiów MBA nad pozostałymi podyplomówkami jest trudna do zakwestionowania. Jeżeli więc zależy Ci na uzyskaniu wykształcenia honorowanego na całym świecie oraz nabyciu bezcennych umiejętności biznesowych, nie trać czasu na zwykłe studia z zarządzania, lecz od razu aplikuj na prestiżowe studia MBA.

Dodaj komentarz